Uluslararası Birlik Formülü Yarışması Sonuçları Açıklandı

          Rusya’da her sene organizasyonu yapılan Birlik Formülü Matematik Yarışması geçen seneden itibaren ülkemizde de online olarak yapılmaya başlanmıştı. Ülkemizden bu sene yarışmada finale kalan öğrenciler https://www.formulo.org/tr/olymp/2020-math-tr/ sitesinde açıklanmıştır.
         Özellikle tüm dünya ülkelerinden farklı kategorilerde yarışmaya katılan öğrenciler toplu halde değerlendirilerek baraj puanı neticesinde finale kalmaktadırlar. Bu yarışmanın daha iyi tahlil edilmesi ve organizasyonun ülkemizde belli bir seviyeye gelmesi açısından geçmiş yıllarda çıkmış eleme ve final turu sorularını çözümleriyle beraber tercüme ederek sizlerin huzuruna sunmaya çalışacağız.
Birlik Formülü Türkiye ekibi olarak bu organizasyonu ülkemiz için farklı bir çalışmaya dönüştürmek için çabalamaktayız. Bu sene eleme turunda tüm dünya genelinde (ülkemizden girenler de dahil) sınava giren ve finale kalan öğrencilerin tam listesine https://www.formulo.org/…/2021/01/protokol_20-211.xlsx buradan ulaşabilirsiniz.
2020 Eleme Turu sınav sorularına https://www.formulo.org/…/fdi_tm_2020_21_1round_tr-5-8.pdf buradan ulaşabilirsiniz.
2020 Eleme Turu sınav sorularının çözümlerine(Rusça) buradan ulaşabilirsiniz.

«Birlik Formülü» Olimpiyatının Türkiye Danışma ve Organizasyon Heyeti

 

Diler KAYA            / Türkiye Genel Koordinatörü   —  dilerkayaa@gmail.com

Rauf TAGHIYEV   / web: https://www.faydalikurs.com/ 

İhsan YÜCEL        / web: http://matematikmeraklisi.com/ 

Lokman GÖKÇE  / web: https://geomania.org/

Ertan KAYA           / M.Sc. Hampton University

İhsan Yücel

Matematik Olimpiyat-Proje Eğitmeni, Ygs-Lys(Matematik) Uzmanı, Popüler Matematik seven, yazan, çizen: Kısaca Matematik meraklisi:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İhsan Yücel

Matematik Olimpiyat-Proje Eğitmeni, Ygs-Lys(Matematik) Uzmanı, Popüler Matematik seven, yazan, çizen: Kısaca Matematik meraklisi:)

http://www.matematikmeraklisi.com